Багато десятиліть писанка залишається незмінним атрибутом християнських обрядів. Кожної весни вона збирає родину з писачками у руках та прикрашає великодні кошики українців.
Здавалося б таке маленьке яйце, але насправді воно несе в собі історію минулих поколінь, традиції, сакральний зміст та тепло рук автора.
У давнину для виготовлення писанок треба було добути живий вогонь, що вважали найвищим чаром. Друга чарівна сила полягала в тому, що розписували яйце чистим бджолиним воском, фарбували натуральними барвниками. А майстриня під час роботи сиділа на вивернутому кожусі.
Воду для фарбування набирали до сходу сонця, щоб була «не почата», добре відстояна, подекуди – снігову, талу. (До речі, воду, в якій мили писанки, вважали цілющою. Її зберігали, зливали під дерева, кущі, щоб добре родили).
Нині ж, звісно, добувати живого вогню не треба. Отож, аби створити вдома диво-писанку, потрібно зовсім небагато: кілька варених або видутих яєць (бажано – білих, бо на них ліпше лягає фарба), писачки, серветки з тканини для висушування яєць, фарба (до неї варто додати ложку оцту, аби добре закріплювався колір). І, звісно ж, трохи фантазії!
Перегляньте майстер-класи створення писанок, створіть свою унікальну писанку та поділіться її фото на нашій дошці Padlet ПИСАНКА-fest. ( За виконання завдання ви отримаєте 10 балів)